21 yaşındaki Batuhan’ı eski sevgilisinin babasının öldürdüğü ortaya çıktı

Ümraniye’de 19 Mart 2022 tarihinde saat 07.00 sıralarında meydana gelen olayda, Kapalıçarşı’da bir kuyumcuda personel olarak çalışan Batuhan Kurt, sabah işe gitmek için meskenden çıktığında bıçaklı atağa uğradı. Hücum sonucu çeşitli yerlerinden yaralanan Batuhan Kurt, yakındaki bir markete giderek yardım istedi. Etraftakilerin ihbarıyla olay yerine gelen sıhhat takımları Batuhan Kurt’u etraftaki bir hastaneye kaldırdı. Kurt hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Şüphelinin cinayeti işlemeye gittiği anlar bindiği taksinin güvenlik kamerası kaydedilirken, cinayet anı ise bir öteki güvenlik kamerasına yansıdı.

İKİ VİLAYETTE OPERASYON YAPILDI

Cinayet Ofis Amirliği takımları, Batuhan Kurt’un bir mühlet evvel ayrıldığı eski kız arkadaşı Esmanur G. ve ailesi ile husumetli olduğunu belirledi. Olayla ilgili güvenlik kameralarını da izleyen gruplar, cinayeti Batuhan Kurt’un eski kız arkadaşının babası Hasan G.’nin işlediğini tespit etti. Yapılan teknik ve fiziki takibin akabinde şüphelileri yakalamak için operasyon yapıldı. 21 Haziran 2022 tarihinde Sultanbeyli, Sarıyer ve Ümraniye ve Sinop Türkeli ve Ayancık ilçelerinde yapılan eş vakitli operasyonda eski sevgili Esmanur G., baba Hasan G. ile akrabaları Serkan G., Erkan G., Müge G., Fazilet E. ve  Zuhal G. gözaltına alındı.

Şüphelileri sorguları Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğünde yapıldı. Cinayet Ofis Amirliğine getirilen şüphelilerden Serkan G., Müge G. ve Fazilet E.  savcılık talimatıyla özgür bırakıldı. Polis soruşturması sonucu olayın faili Hasan G.’nin sabah saatlerinde bir taksiye binerek, Batuhan Kurt’un oturduğu meskenin olduğu bölgeye gittiğini belirlendi.

CİNAYET ANI SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ

O anlar güvenlik kamerasıyla kaydedildi. İmajlarda sakin bir halde Batuhan Kurt’un karşısından yürüyen şüphelinin bir anda bıçağını çıkararak genci bıçakladığı akabinde kaçtığı görüldü.

Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Kuşkulu Hasan G. tutuklanırken, kızı Esmanur G., onun annesi Zuhal G. ve Erkan G. isimli denetim kuralıyla özgür kaldı. 

KAYNAK: DHA