Aloe vera bitkisinin sağlığa faydaları

Paylaş

Aloe vera Antik Mısır’da ölümsüzlük bitkisi olarak adlandırılıyordu ve yüzlerce yıl boyunca tıpta kullanıldı. Gittikçe popülerleşen aloe vera birçok sağlık sorununa şifa oluyor. Aloe vera saç bakımından cilt sorunlarına kadar birçok kozmetik uygulamada da kullanılıyor.

Aloe veranın içinde A, C ve E vitaminleri, folik asit, B1, B2, B3, B6, B12 ve ayrıca kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, demir ve potasyum var.

Aloe vera nasıl kullanılır?

Paylaş

Aloe vera nasıl kullanılır?

Aloe vera bitkisi yenilerek ve cilde sürülerek kullanılabiliyor. Yenilerek tüketilmesi vücudun sindirim, boşaltım ve sinir sistemine fayda sağlar, cilde uygulanarak tüketildiğinde ise cilt için şifa olur.

Aloe Vera bitkisinin dibinden bir yaprağını alın ve kökten uca doğru küçük küçük kırıklarla bitkiyi ayırın. İçerisinde bulunan jeli hem tüketebilir hem de cildinize sürebilirsiniz.

Aloe veranın sağlığa faydaları

Paylaş

Aloe veranın sağlığa faydaları

Aleo vera, içerdiği yüksek su miktarı sayesinde böbrek fonksiyonlarının daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Detoksu yapıldığında karaciğerin temizlenmesine yardımcı olurCilde sürüldüğünde sivilceleri engeller ve yeniden oluşmasını önler.Güneşin zararlı ışınlarının ciltte bıraktığı hasarı önler.Kırışıklıkları giderir. Cildin yaşlanmasını önler.Kabızlığa iyi gelir.

Paylaş

Kolon kanseri riskini azaltır. Bağırsak hastalıkları tedavisinde kullanılır. Bağırsak mantarlarını giderir.Enfeksiyon oluşumunu engeller.Metabolizmayı hızlandırır.Kana oksijen aşılayan aloe vera bitkisinin iltihap problemlerinde de tedavi edici yapıya sahip.Aloe veranın mikrop öldürücü özelliği vardır.Vücuda mineral ve vitamin depolar.Diyabete iyi gelir.Böcek sokmalarına karşı aloe vera jeli faydalı.

Paylaş

Elma ile alındığında aloe vera suyu müshil görevi görür.Aloe vera depresyon ve ruhi bozukluklara neden olan sorunları ortadan kaldırabilir.Aloe vera sindirim sistemini kuvvetlendirir ve mide rahatsızlıklarını en aza indirir.Diş ve diş eti rahatsızlıklarına iyi gelir.Vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur.Yüksek tansiyonunun düşmesini sağlar.B12 açısından zengin olduğu için vejeteryan ve veganlar tarafından tüketilmesi öneriliyor.

aloe veranın faydaları aloe vera bitkisinin sağlığa faydaları aloe vera jeli Aloe vera nasıl kullanılır?

İlgili Haber
Aloe veranın cilde mucizevi faydaları
Aloe veranın cilde mucizevi faydaları