Brezilya’da 60 Yaş Üstüne Hatırlatma Aşısı Yapılma…

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele eden Brezilya’da, 60 yaş ve üzerin kişilere hatırlatma dozu yapılmaya başlandı.

İki yıl kadar önce ilk olarak Çin’de görülen ve birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını, hızla tüm dünyayı etkisi altına aldı. Son yılların en büyük küresel salgını olarak adlandırılan ve mutasyonlar halinde kendini yenileyen koronavirüsle mücadele hız kesmeden devam ederken, son 24 saatte başta Brezilya olmak üzere 699, Meksika’da 564, Kolombiya’da 36, Arjantin’de 56 kişi bu salgından hayatını kaybetti. 

BREZİLYA’DA 60 YAŞ ÜSTÜNE HATIRLATMA AŞISI YAPILMAYA BAŞLANDI

Ülkemizde salgın kısmen kontrol altına alınmışken bazı ülkelerde koronavirüs kaynaklı can kayıpları artmaya devam ediyor. Can kayıplarının en çok olduğu ülkelerin başında gelen Brezilya’da ise 60 yaş ve üzeri kişileri hatırlatma dozları yapılmaya başlandı. Brezilya Sağlık Bakanı, ülkede yaşanan son duruma dair değerlendirmelerde bulunarak, bir gün içinde 699 kişinin hayatını kaybetmesiyle virüse bağlı can kaybı 593 bin 663’e yükseldi, 19 bin 438 yeni vakanın görüldüğü ülkede toplam vaka sayısı da 21 milyon 327 bin 616 olduğunu belirtti. Ülkede toplamda koronavirüse yakalanan ve iyileşenlerin sayısı ise 20 milyon 326 bin 408 oldu.

LATİN AMERKİKA ÜLKELERİNDE KORONAVİRÜS HARİTASI

Meksika

Dünya genelinde koronavirüs etkileri devam ederken Meksika’da son 24 saatte  564 kişi yaşamını yitirdi, 10 bin 139 yeni vaka olduğu belirlendi. Toplam can kaybı ise 274 bin 703 olarak kayıtlara geçti. 

Hatırlatma aşısı

Kolombiya

Bir diğer koronavirüs vaka sayıları fazla olan ülkelerin başında gelen Kolombiya, güncel verilerini açıkladı. Bir günde ülke genelinde 36 kişi hayatını kaybetti ve ölenlerin sayısı 126 bin 68’e çıktı.

Brezilya'ya da hatırlatma aşılarına başlandı

Arjantin

Arjantin’den gelen güncel Kovid-19 verilerine göre, 56 kişi hayatını kaybederken, 1849 kişinin testi pozitif çıktı.  Arjantin, dünyada en fazla vaka görülen 9. ülke konumunda bulunuyor.