‘Çiftçiye mazot vergisiz olmalı’

Ardından Ağrı Doğubayazıt İş Dünyası Toplantısı’na katılan Kılıçdaroğlu, “Çiftçiye mazotun kesinlikle ÖTV’siz, vergisiz verilmesi lazım… Şöyle bir sorunumuz var, kırsalda nüfus azalıyor. Kırsalda çalışan genç ve kadınların sosyal güvenceleri olacak. Tarım Kanunu var, 21. maddesine göre devletin çiftçiye milli gelirinin yüzde birini destek olarak vermesi gerek. Bu güne kadar bu hiç verilmedi. Kimse de sormuyor hakkını. Bir diğer konu, çiftçinin traktörünün haczedilmemesi lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu, ardından Ağrı’ya geçti. Cumhuriyet Caddesi’nde partililere seslenen Kılıçdaroğlu, “Bu millet için, halkımız için çalışıp, sizin için mücadele edeceğim. Benim tek görevim de budur. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek, ortası yoktur. Elinizi vicdanınıza koyarak oy kullanın. Beraber kol kola vererek, omuz omuza vererek Türkiye’yi düzelteceğiz. Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kılıçdaroğlu, önceki gün Türkiye Ormancılar Derneği (TOD) Başkanı Hüsrev Özkara’yla görüştü. CHP Genel Merkezi’ndeki görüşmede Kılıçdaroğlu, “bağımsız bir Orman Bakanlığı kurulmasının bir ihtiyaç” olduğunu söyledi ve iktidara geldiklerinde sigortasız orman işçiliğinin önüne geçeceklerinin sözünü verdi.