Denizli’de Şebnem Tatlı’yı öldüren katil: Olay gününü hatırlamıyorum

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Çamlaraltı Mahallesi’nde geçtiğimiz Ekim ayında 25 yaşındaki besin mühendisi Şebnem Sevecen, 26 yaşındaki erkek arkadaşı Furkan Zıbıncı tarafından boğazı bıçakla kesilerek öldürülmüştü.

Tutuklu sanık Zıbıncı hakkında ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus talebiyle açılan davanın ikinci duruşması Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

SEGBİS aracılığıyla katıldı

Sanık Furkan Zıbıncı, duruşmaya tutuklu bulunduğu Antalya S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Çelişkili savunma verdi

Olay günü yaşananları net olarak hatırlayamadığını lakin geçmişini hatırladığını belirten Zıbıncı, hakim tarafından dinlendi. Mahkemeye şahit olarak katılan sanığın kardeşi Berkan Zıbıncı ve arkadaşı Mustafa T., karakolda verdikleri sözleri ile mahkemedeki çelişkili tabirleri hakim tarafından dinlendi.

Olayı hatırlamadığını söyledi

Sanığın babası üçüncü duruşmada dinlenecek
Sanık Zıbıncı’nın yaşananları hatırlayamaması nedeniyle tutukluluk halinin devamına karar verilerek ikinci dava ileri bir tarihe ertelendi.

Duruşma ertelendi

İHA’ya nazaran, hakim tarafından verilen karara nazaran, sanığın babası İsmail Zıbıncı’nın şahit olarak dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için bir sonraki davanın 17 Haziran 2022 Cuma gününe ertelendiği belirtildi.