Dizi ihracatı genç oyunculara yabancı lisan eğitiminin kapılarını araladı

Genç oyuncular, artan dizi ihracatıyla reyting rekorları kıran dizilerin oyuncu takımında yerini sağlamlaştırdı.

Reyting rekorları kıran Sadakatsiz dizisinde Ali karakterine hayat veren 16 yaşındaki Oyuncu Alp Akar, 10 yılı aşkın müddettir setlerde edindiği tecrübenin eğitim ve ve toplumsal hayatına paha kazandırdığını belirterek, “Bunca yıldır dizi setlerinde olmanın verdiği tecrübe ve motivasyon, okulda da başarıyı getirdi. Toplumsal hayatım da zenginleşti. Son olarak rol aldığım Sadakatsiz dizisi ile meslek hayatımı olgunlaştırırken, İspanya’da da bilinirlik kazandım. İspanya kamuoyundan ağır bir ilgi görüyorum.

Toplumsal medyadan gelen iletiler ile röportaj taleplerini menajerimin de takviyesiyle kıymetlendirerek meslek ömrüme milletlerarası bir boyut getiriyorum. İspanyol kamuoyunun ağır ilgisi beni İspanyolca öğrenmeye yöneltti” dedi.

5 yaşından beri setlerde oyuncu olarak misyon aldığını söyleyen Alp Akar, “Babaannemin teşvikiyle bir ajansa başvurdum ve akabinde rol teklifleri almaya başladım. 11 yılda edindiğim tecrübeyle, okul ve dizi setleri ortasındaki trafiği çok yeterli yönetebiliyorum. Öğretmenlerimin de takviyesiyle sette geçirdiğim müddetlerde derslerimden farklı kalmıyorum.

Sette yeterli bir oyuncu, okulda sevilen ve takdir edilen bir öğrenci olduğuma inanıyorum. Başarılı oyuncular sayesinde kazandığım tertip yeteneğimi kullanarak eğitim ve çekim faaliyetlerimi istikrarlı bir formda yürütüyorum. İleride çok başarılı bir oyuncu olmayı hedefliyorum” diye belirtti.

OYUNCULUK MESLEĞİNE YENİ HALKALAR EKLİYOR

Yetenekli ve tanınmış oyuncularla birebir seti paylaşarak oyunculuk mesleğine yeni halkalar eklediğini kaydeden Oyuncu Alp Akar, “Sette geçirdiğim her mühlet beni amacıma daha çok yakınlaştırıyor. Seti bir nevi okul üzere görüyorum.

Oyunculuk mesleğim 2011’de Umutsuz Mesken Bayanları dizisiyle başladı. Akabinde birkaç dizi ve sinema projesinde yer aldım. Edindiğim deneyim ile çocuk oyuncu olarak başladığım meslek ömrümde genç oyunculuğa terfi ettim. Sadakatsiz dizisi ise mesleğimde bir dönüm noktası oldu. Yalnız Türkiye’de değil İspanya’da da geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. İspanyol kamuoyundan çok hoş yorumlar alıyorum” tabirlerinde bulundu.

OYUNCULUK VAKTİ UYGUN YÖNETMEMİ SAĞLADI

Oyunculuğun aile ve arkadaş bağlantılarına de verimlilik getirdiğine değinen Alp Akar, “Sadakatsiz’de Cansu Dere ve Caner Cindoruk üzere iki büyük oyuncuyla birebir sahneyi paylaşma fırsatı buldum. Beni her vakit desteklemeleri ve cesaretlendirmeleri bir yana, bana öğrettikleri hem mesleğime hem de gelişimime katkı sağlıyor. Onlar sayesinde sabırlı olmayı öğrenerek hayatımı ve ilgilerimi en âlâ formda organize etme yeteneği kazandım.

Kitap okumayı, yüzmeyi, bisiklete binmeyi ve arkadaşlarımla dinlenmeyi, ailemle tabiatın içinde vakit geçirmeyi çok seviyorum. Oyunculuk tüm bunları yapmama mahzur olmadığı üzere vakti âlâ yönetmemi de sağlıyor” diye ekledi.