‘Enkaz altındayım’ şakası başını yaktı

Deprem bölgesi Malatya’da, bir arkadaşını arayıp enkaz altında kaldığını söyleyen, ancak evinde otururken bulunan Eren G., polis tarafından gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre; Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde yaşayan Eren G. (25), dün akşam saatlerinde bir arkadaşını telefonla arayıp evinin yıkıldığını ve enkaz altında kaldığını söyledi. Arkadaşının ihbarı üzerine, Eren G.’nin evinin bulunduğu Zaviye Mahallesi’ne itfaiye, emniyet, jandarma ve acil sağlık ekipleri yönlendirildi. Ekipler, ilk olarak Külliye Sokak’ta bulunan bir enkazda inceleme yaptı, ancak enkaz altında kimsenin olmadığı belirlendi.

Ekipler, daha sonra Eren G.’nin Kuğulu Sokak’taki evine geldi. Eren G.’nin evde olduğu, telefon sinyalinin de evden geldiği belirlendi. Eren G., emniyet ekipleri tarafından evden çıkarılarak gözaltına alındı.

Olay yerine gelen ve Eren G.’nin arkadaşı olduğunu söyleyen bir kişi, “Eren beni aradı, ‘Ağabey ev yıkıldı, altında çocuklar da var’ dedi. Çıktım baktım, evine geldim, yok. ‘Kasap var’ diyor, buraları tarif ediyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir