Fenerbahçe’de Kim Min Jae evvel ‘Kalacağım’ akabinde ‘Gideceğim’ dedi

Kim Min Jae, Jorge Jesus ile yaptığı görüşmede ‘Kalacağım’ dedi lakin Dinamo Kiev maçı öncesi taktik idmanlarına katılmayacağını açıkladı. Rennes ile anlaşan Koreli için Napoli de devreye girdi!

Kim Min Jae’nin veda edişinden çok ayrılış biçimi Fenerbahçe’yi badireye soktu. Jorge Jesus, “Bana da sürpriz oldu” kelamlarıyla hayal kırıklığını gizlemedi. Bu kelamların art planı da ortaya çıktı. Jesus, kadroya gelir gelmez Kim’le görüştü, kadroda kalmaya ikna etti, Dinamo Kiev maçı hazırlıklarına da ona nazaran başladı.

İDMANA ÇIKMADI

Fakat Kim Min Jae’nin aklını, Rennes teknik işvereni Bruno Genesio çeldi. Genesio, daha evvel de birlikte çalıştığı Kim’in istikametini değiştirdi. Bir anda “Ayrılacağım” diyen yıldız stoper, Jesus ve idaresi şoke etti. Kim, Rennes ile anlaştığını ve Dinamo Kiev maçının taktik antrenmanlarına katılmayacağını söyleyince planlar bozuldu.

SÖZLEŞME ZORA SOKTU

Kim, transfer olduğunda kontrata özgür kalma bedeli konulmasını koşul koştu. 20 milyon Euro’luk bu sayının ödenecek olması idarenin elini kolunu bağladı.

İBRE NAPOLI’YE DÖNDÜ

Her ne kadar Rennes birinci etapta Kim ile anlaşsa da ortaya giren Napoli, transferin seyrini değiştirdi. Fransızlar, özgür kalma bedelini üç yılda ödeyecekti. İtalyanlar ise bu sayısı iki taksitte ödemeyi önerdi.