Galatasaray lider adaylığından çekildi!

Galatasaray Kulübü’nün 11 Haziran’da yapılacak Harika Seçimli Genel Heyeti öncesinde geçtiğimiz günlerde başkanlığa aday olduğunu açıklayan Fırat Develioğlu, bugün yaptığı açıklamayla da adaylıktan çekildiğini bildirdi.

Develioğlu’nun yazılı açıklaması şöyle;

“16 Mayıs 2022 tarihinde Galatasaray Kulübü Lideri Sayın Burak Elmas 11 Haziran’daki seçimlerde aday olmayacağını açıklamıştır.

Adaylığımı koyduğum birinci günden beri mevcut iki adaydan diğerlerinin da çıkması konusunda uğraşta bulunduğumu beyan ettim. Sıkça rastladığımız biçimiyle daima ve tahlilsiz biçimde yalnızca  eleştiren tarafta bulunmak istemedim. Lafta bırakmayarak kendim de elimi taşın altına koymak suretiyle adaylığımı açıkladım.

Bu gayeyle eski liderlerimizden kimileri da dahil olmak üzere topluluğun sevilen ve özellikli isimlerini kulübümüzü içinde bulunduğu güç durumdan çıkarmaları için aday olmaya ikna etmeye çalıştığımı  bildirdim.

Aday oldukları takdirde Sn. Adnan Polat, Sn. Ünal Aysal ve Sn. Dursun Özbek’le rekabet etmeyeceğimi ve bu adaylardan rastgele biri etrafında birleşilmesi gerektiğini savundum.

Bu şahısların özendirilmesi ve kulüp başkanlığına ikna edilmesi gerektiği kanaatindeydim. İçinde bulunduğumuz sıkıntı ortamda tüm adayların  Sn. Dursun Özbek çatısı altında birleşmesinin gerekli olduğunu görüyorum.

Sn. Hamamcıoğlu ve Sn. Öztürk’ün ortak tek bir listeyle Sn. Özbek çatısı altında seçime girmelerinin gerektiğini düşünüyorum.

Bu gayeyle da kendilerine bu istikamette gerekli sahayı açmak için hiç kimse lehine olmadan yalnızca adaylıktan ÇEKİLİYORUM. Bana dayanak veren başta taraftarımıza, tüm takımıma ve basınımıza kalpten teşekkür ediyorum.

Seçimden sonra da sıradan bir üye olarak adeta bir fahri müfettiş üzere kulübümüzün gidişatını denetim edeceğimi taahhüt ediyorum. Bu seçimde olmasa da birinci muhtaçlık duyulduğunda, taraftarımızın beni vazifeye çağırdığı her anda misyona hazır olduğumu beyan ediyorum.

Seçim yarışına girdiğimiz öbür iki adayın üstlerine düşen topluluğumuzun birliği misyonuna bu biçimde katkıda bulunmalarını talep ediyorum.”