Gerçek bir hayat öyküsü: Öbür Kardeşi Var Mı

Başka Kardeşi Var mı?, yaklaşık 2 milyonda 1 görülen osteosarkom kemik tümörü teşhisiyle hayatı altüst olan, kendisine, oğluna ve eşine kelam vermiş bir babanın gözünden, kalbinden satırlara dökülmüş 2 yıllık sıkıntı bir tedavi sürecini anlatıyor. Babalar çocukların kahramanı olsa da  bu kitapta oğlu, babasının kahramanı.

Bir yanda biyopsiler, ameliyatlar, kemoterapiler, fizik tedaviler öteki yanda inişler, çıkışlar, içe kapanmalar, karamsarlık, kararlılık, inanç, gayret, ilahi tesadüfler ve basketbola dönüş azmi…

Sürükleyici bir hikaye

Bu azim ve inanmışlığın sonunda kelamlarını tutup hastalığı yenen güçlü bir çocuk, inanmış bir anne ve baba… Öteki Kardeşi Var mı? anlatım lisanı ve sürükleyici kıssa anlatımı ile yarına dair umutları çoğaltan gerçek bir ömür hikayesi.

Detaylı anlatım

Onkoloji hastanelerinde tedavi gören tüm çocuklara, ailelerine, tüm tümör hastalarına umut olması, güç vermesi ve süreçteki acılarını, paylaşmak ismine kaleme alınmış yararlı bir yol arkadaşı. Müellif, hastalıkla ilgili hayati bilgileri, istatistikleri, deneyim ve tüyolarını da derttaşlarına not kısmında ayrıntılı formda anlatıyor.

Başka Kardeşi Var mı?

Her bir özel çocuğa, ailesine, her bir yetişkin özel hastaya rehber ve şifa olması, kitaptaki her satırın her hücreyi güzelleştirmesi, yarar sağlaması ve umut olması için Öteki Kardeşi Var mı dijitalde ve raflarda yerini alıyor.