Gram Altın Ne Vakit 700 TL’ye Düşecek? Elinde Gram Altın Olanlar Selcoin’den O denli Bir Düzey Geldi Ki…

Gram altında yaşanan yükseliş devam ederken, Piyasa Analisti Selcoin de gram altında yaşanacak olanları grafiklerle yatırımcılara anlattı. Selcoin, gram altının yükselişine devam edeceğini belirterek, dolar için de 20 TL düzeyine dikkat çekti. Amerika Merkez Bankası’nın (FED) alacağı faiz kararlarını da kıymetlendiren Selcoin, FED’in de bir noktadan sonra tıkanacağını belirtti. İşte Selcoin’den piyasalara ait kıymetli tahliller.

EN İNANÇLI LİMAN GRAM ALTIN

Dolar ve altındaki direnç düzeylerini veren Selcoin yatırımcı için en güveli limanın gram altın olduğunu söyledi. Selcoin, yerli yatırımcılar için en makul eserin gram altın olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Aşırı bir para basma eğilimi içerisindeyiz. Dün akşamı Fed lideri Powell’in açıklamalarına değineceğim. Powell “Enflasyonda düzelme görürsek faizlerde pas yapabiliriz” dedi. Önümüzdeki süreç içerisinde faiz artırmalarına devam edecek sonra Fed de tıkacak. Gram altına bilhassa vurgu yapıyorum. Yerli yatırımcılar için en makul eser. Gram altın Dolar TL kısmında bir fiyatlanmaya uğrayacak. Ons tarafından da etkilenecek. En düşük risk en çok kazandıran emtia gram altındır. Gümüş altında içinde birebir şeyi düşünüyorum. Kırılgan olan ekonomiler zayıf görünümüne devam ettirecek. Dolar/TL’nin ise yükselen grafiği devam edecek. Doların 14, 86 düzeyini kırmasıyla 17 düzeylerine çıkmaya devam ettirecek. Ve dolar 20 TL’ye çıkacak. Bu eserde yükselme trendine girilmiş. Bundan ötürü gram altın tarafından net konuşuyorum. Doları durdurmak sıkıntı. 15,54 bant düzeyi doların üst çekmeye devam edecektir. Doların gram altın tarafında da sirayeti devam edecek. Dediğim üzere kırılma 2 gün içinde geldi. Kırılan bölge yine test edildi. Gram altındaki dayanak düzeyi ise 916 düzeyi. Ufak tefek gevşemeler olasada önümüzdeki devir gram altın fiyatı 1000 TL olacak. Gümüşün TL tarafında da direnç düzeyi 10.62. . Burada kırılmalar başladı. 14 TL düzeyine giden bir gidişat var.. Gram altın ve gram gümüş şu an son taban alanlarını yaşıyor. Bu eserler üst taraflı hareketlerine devam edecek.”