Günün Magazin Bombası: 72 Yaşındaki Nihat Özdemir, Aradığı Aşkı Golf Alanında Buldu Evleniyor! Ortadaki Yaş Farkı İse…

Adı “En Güçlü 100 Türk” listesinde 7. sırada olan Nihat Özdemir devletten en çok iş alan 5 müteahhit ortasında yer alıyor. Fenerbahçe’nin eski yöneticisi ve eski Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir’in yine evleneceği savı magazin dünyasına bomba üzere düştü.

İŞTE NİHAT ÖZDEMİR’İN GÖNLÜNÜ ÇALDIĞI İDİA EDİLEN NURSEL ÇÖKELEK’İN FOTOĞRAFLARI

KENDİSİNDEN KÜÇÜK OLAN GELİN ADAYINI ÇOCUKLARI İLE TANIŞTIRDI

Golf tutkunu olan Özdemir’in golf oynarken tanıştığı Nursel Çökelek ile birlikte olduğu, Çökelek’i hala Limak Holding’de yöneticilik yapan çocukları Ebru Özdemir ve Batuhan Özdemir’le de tanıştırdığı haberi toplumsal medyaya bomba üzere düştü. Nihat Özdemir ile Nursel Çökelek’in nikah masasına oturacakları bilgisi de basına yansıdı.

EŞİ 2016 YILINDA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Limak Holding İdare Konseyi Lideri Nihat Özdemir’in eşi Gülseren Özdemir , 23 Ocak 2016 tarihinde hayatını kaybetmişti. Özdemir çiftinin Ebru ve Batuhan isimli 2 çocuğu var.

NİHAT ÖZDEMİR KİMDİR?

Aslen Bitlisli olan bir ailenin çocuğu olan Nihat Özdemir, 5 Nisan 1950 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini burada tamamladı.

1967 yılında Ankara’ya gelerek üniversite eğitimine başladı. Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisinden (şimdiki ismi Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) makine yüksek mühendisi olarak mezun oldu.

Mezuniyetinin akabinde yakın arkadaşı Sezai Bacaksız ile birlikte asistan olarak tıpkı okulda çalışmaya başladı. Üniversitedeyken Necmettin Erbakan’ın asistanlığını yapmıştır.

Daha sonra arkadaşıyla birlikte Ege Üniversitesi’ne giderek sanayi kısmında master yaptı.
Nihat Özdemir, Sezai Bacaksız ile 1976 yılında LİMAK İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.yi kurmuştur.
Nihat Özdemir, 90’lı yıllarda Ankara sanayi odası meclis başkanlığı vazifesinde bulundu. 1995-1996 yılları ortasında Ali Şen ile birlikte Fenerbahçe idaresine girdi. 2000 yılından itibaren de Aziz Yıldırım ile birlikte çalışmaya başladı.

Fenerbahçe’de Ali Şen ve Aziz Yıldırım idarelerinde yer aldı. Aziz Yıldırım idaresinde uzun yıllar Fenerbahçe Lider Vekili olarak vazife yaptı.

Nihat Özdemir, 1 Haziran 2019’da girdiği TFF başkanlık seçiminde 179 oy olarak Türkiye Futbol Federasyonu ‘nun 42. lideri olan Özdemir 4 yıllık misyon mühleti dolmadan 4 Nisan 2022 tarihinde istifa etti.
Nihat Özdemir, Forbes’in 2021 datalarına nazaran 2,3 milyar dolar servetiyle Türkiye’nin en güçlü 5. insanıdır.

LİMAK HOLDİNG’İN YÜKSELİŞİ

Nihat Özdemir’in Sezai Bacaksız ile birlikter kurduğu Limak Holding 2000’li yıllardan itibaren süratli bir yükselişe geçti.

Limak Şirketler Kümesi; 1995’te turizm kesimine, 1997’de güç, 2000 yılında da çimento kesimlerine girdi. Ak Parti devrinin en süratli yükselen holdinglerinden biri olan LİMAK, 2008 yılında havalimanı işletme kesimine adım attı. Birebir yıl Limkon Konsantre Meyve Suyu Tesisleri’ni açarak besin dalında yeni bir başlangıç yaptı. Güç üretiminin yanına 2010 yılında güç dağıtımı ve güç ticareti alanlarını ekledi. 2011 yılında evre aldığı İskenderun Limanı’yla liman işletmeciliği bölümüne girdi.