İngiltere’den Putin’e ağır kelamlar: Kısa uzunluk sendromlu bir deli…

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i “kısa uzunluk sendromlu bir deli” olarak nitelendirdi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i “kısa uzunluk sendromu” olan bir “deli” olarak nitelendirdi. Savunma Bakanı Wallace yaptığı açıklamada, “Başkan Putin’in kendisi ve dünya hakkındaki görüşünün, kısa uzunluklu bir adam sendromu ve maço bakış açısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Wallace, “Ama bence buradaki asıl zorluk, Rus sisteminin bir halde kimi devletlerin başkalarından daha az hakları olduğu ve haklarının sayılmadığı görüşüne sahip olmasıdır. Kendilerini yeni bir tarihe yerleştirmek istiyorlarsa, bunu yapmanın yolunun şiddet ve istila olduğunu düşünüyorlar. Ve bence bu endişelenecek bir şey” dedi.

“HERKESİ NÜKLEER SİLAHLA TEHDİT EDİYOR”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova için de “deli” tabirlerini kullanan Wallace, “Adil olmak gerekirse, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü bir güldürü gösterisi üzere her hafta açıklama yaparak herkesi nükleer silahla ya da bir şeyler yapmakla tehdit ediyor. Katiyetle o da onun üzere bir deli” dedi.

“GÜÇLÜ MEVKİLERDE DAHA ÇOK BAYANA GEREKSİNİMİMİZ VAR”

Öte yandan İngiltere Başbakan Boris Johnson da Putin’in Ukrayna’yı işgalinin “toksik erkeklik” örneği olduğunu söylemişti. Johnson, Rusya’yı bayan bir önderin yönetmesi durumunda tıpkı kusurların meydana gelmeyeceğini söz etmiş, “Eğer Putin bir bayan olsaydı, şu an yaptığı formda çılgın, maço bir işgal ve şiddet savaşına girişeceğini hakikaten sanmıyorum. Ukrayna’da yaptığı şey eksiksiz bir toksik erkeklik örneği” demişti. Johnson ayrıyeten, “Güçlü mevkilerde daha fazla bayana gereksiniminiz var” sözlerini kullanmıştı.