İYİ Parti’de İstifa Depremi: 100 Kişi Birden İstifa Etti

İYİ Parti’nin Edirne yönetiminde istifa depremi yaşandı. Eski İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, genel merkezin il başkanı atamasına tepki olarak 100 kişiyle birlikte partiden istifa ettiklerini söyledi.

Edirne’de, 100 kişi İYİ Parti’den istifa ettiklerini açıkladı.

Eski İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya ve bazı partililer, kentteki bir tesiste bir araya geldi. Burada düzenlenen toplantıda konuşan Kaya, Edirne’de son bir haftadır, ‘İYİ Parti’de siyasi kriz yaşandığını’ söyledi.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından yapılan bir atamayla karşı karşıya olduklarını belirten Zafer Kaya, il başkanı atamasını kabul etmediklerini dile getirdi.

Kaya, “Bugünden itibaren bütün parti üyeliğinden ve görevlerinden il teşkilatımız olarak ve disiplin kurulu üyeleri olarak istifamızı veriyoruz” dedi.

Şu an 100 kişi istifa ettiklerini, ancak bunun devam edeceğini söyleyen Kaya, ilçe başkanlıklarının da istişare yaptıklarını ve alacakları karara göre hareket edeceklerini ifade etti.

Edirne İl Genel Meclisi İYİ Parti Grup Sözcüsü Hüseyin Erbay, Edirne Belediye Meclisi’nin İYİ Partili üyeleri Duygu Şener ve Ergun Dönmez de partilerinden istifa etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir