İzmir’de FETÖ operasyonu: 22 kişi yakalandı

İHA

Terörle mücadele hız kesmeden devam ediyor…

Yapılan operasyonlar kapsamında terör mensuplarına göz açtırılmıyor.

İzmir Cumhuriye Başsavcılığı ekipleri yeni bir operasyonun düğmesine bastı.

FETÖ/PDY sözde TSK yapılanmasının asker ve sivil unsurlarına yönelik yürütülen soruşturma (planlı operasyonlar dizisinin 30. aşaması) çerçevesinde operasyon düzenlendi.

Şüphelilerin Milli Savunma Bakanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı, Kara, Hava, Deniz Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile sağlanan koordinasyon ve veri karşılaştırılmasına dayalı işlemleri tespit edildi.

Farklı şüpheliler tespit edildi

Başta Yargıtay 16. Ceza Dairesinin açıkça delil kabul ettiği tesadüfle açıklanmayacak şekilde, örgütsel irtibat tarzına uygun olarak ankesörlü/kontörlü sabit hat irtibatı olmak üzere, örgüt mensubiyetlerine dair başkaca deliller de bulunan 5’i Hava Kuvvetleri, 4’ü Jandarma Genel Komutanlığı’na mensup 4’ü muvazzaf 9 asker şahıs, 16’sı darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi olmak üzere toplam 25 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Ayrıca gözaltı kararı verilen şüphelilerin 2’si üsteğmen, 7’si astsubay rütbesinde olduğu öğrenildi.

10 ilde eş zamanlı operasyon

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, haklarında gözaltı kararı verilen 25 şüpheliyi yakalamak için İzmir merkezli 10 ilde eş zamanlı düğmeye bastı.

22 şüpheli yakalandı

Yapılan operasyonda haklarında gözaltı kararı bulunan 25 şüpheliden 22’si yakalanarak gözaltına alınırken, yurt dışında bulunan 2 şahıs hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Firari olan bir şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir