Karanfilli su içmenin faydaları

Mikroplarla savaşır

Paylaş

Mikroplarla savaşır

Karanfil, enfeksiyona sebep olan bakteri ve mikroplara karşı iyi bir savaşçıdır. Özellikle boğaz yollarınızda ya da ağız içinde oluşan enfeksiyonlara karşı doğal bir ilaç görevi görecek karanfilli suyu düzenli tüketerek kısa zamanda mikroplardan kurtulup sağlığınıza kavuşmanız mümkündür.

Ağız kokusunu giderir

Paylaş

Ağız kokusunu giderir

Karanfil; günümüzdeki kadar ağız ve diş bakımında etkili ürünlerin olmadığı eski zamanlarda insanların bolca tercih ettiği seçeneklerden biri olmuştur. Özellikle keskin kokulu yiyecekler sonrasında birkaç karanfil çiğnenir ve oluşacak ağız kokusu önlenirdi. Günümüze geldiğimizde bu konuda karanfil çiğnemek hâlâ en iyi yöntemlerden biri sayılmaktadır; ancak karanfil çiğnemek sizin için uygun değilse karanfilli su tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Gün içerisinde yeterince karanfilli su içerek doğal bir şekilde nefesinizi tazeleyebilir, ağız kokusunu önleyebilirsiniz.

İdrar söktürür

Paylaş

İdrar söktürür

Karanfilli su tüketimi, böbreklerinizin görevini daha iyi yerine getirmesine önemli bir katkıda bulunur. Bu sayede idrar yolları enfeksiyonunun iyileşmesine ve böbreklerdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Siz de idrar söktürücü seçenekler arayışındaysanız doğal bir yöntem olarak karanfilli su içmeyi tercih edebilirsiniz.

Zayıflamaya yardımcı olur

Paylaş

Zayıflamaya yardımcı olur

Ne kadar sıkı bir diyet uyguluyor olursanız olun o diyeti mutlaka spor ve doğru içecek karışımlarıyla da desteklemeniz gerekir. İşte, size bu konuda iyi bir yardımcı olarak önerebileceğimiz karışım; karanfilli ve tarçınlı su! Karanfilli su, kabuk tarçın ile birlikte hazırlandığında metabolizmanın hızlanmasına katkıda bulunur. Hazımsızlıktan kurtarıp kısa sürede daha fazla yağ yaktırarak daha kolay bir şekilde zayıflamanızı sağlar.

Stresi azaltır

Paylaş

Stresi azaltır

Karanfil, stresi azaltan rahatlatıcı özelliğiyle doğal bir antidepresan görevi gören bitkilerden biridir. Bu özelliği sayesinde düzenli tüketen insanların ruh halinde olumlu değişimler yaratmaktadır. Eğer siz de yoğun strese maruz kaldığınız bir hayat sürdürüyorsanız karanfilli suyu gün içerisinde daima yakınınızda bulundurmalı ve ondan yeterli miktarda tüketmelisiniz.

Enerji verir

Paylaş

Enerji verir

Karanfil; A, K ve E vitaminleri bakımından zengin bir bitki olduğundan gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayabilecek bir güce de sahiptir. Siz de gün içerisinde yeterli miktarda karanfilli su içerek daha enerjik olabilir, günü daha kolay tamamlayabilirsiniz.