Merakla Beklenen Karar Açıklandı: Cem Garipoğlu’nun Mezarı Açılacak mı?

Münevver Karabulut’un katili Cem Garipoğlu’nun kız kardeşi Sakine Garipoğlu’na ait olduğu öne sürülen paylaşım, Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Bu olay sonrası Münevver Karabulut cinayetinin ayrıntıları yeniden gündeme gelirken, Cem Garipoğlu davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Münevvet Karabulut cinayeti Türkiye’nin hafızasındaki yerini korurken; katil Cem Garipoğlu ve ailesi de farklı iddialarla zaman zaman gündeme gelmeye devam ediyor.

Bu isimlerden biri de son olarak Cem Garipoğlu’nun kız kardeşi Sakine Garipoğlu oldu. Sakine Garipoğlu, ünlü oyuncu Nilperi Şahinkaya ile aynı fotoğraf karesinde yer almasıyla gündem oldu.

İstanbul’da 2009 yılında Münevver Karabulut’u vahşice öldüren ve cezaevinde öldüğü iddia edilen Cem Garipoğlu davasında yeni gelişme yaşandı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut’un katil Cem Garipoğlu’nun ölmediği iddiası üzerine mezarının açılması için son olarak Adalet Bakanlığı’na başvurmuştu.

Bakanlıktan mezarının açılmasına ret kararı çıktı. Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması talebi reddeden savcılık, Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi’nce yapılan incelemede ölen kişiden alınan DNA profili ile Cem Garipoğlu’nun anne ve babasından alınan DNA örnekleri arasında yüzde 99.99 uyum olduğunu belirtti.

Kararın ardından Karabulut Ailesi’nin avukatı Dr. Rezan Epözdemir, ret kararına itiraz ederek şikayet dilekçesini verdi. Epözdemir’in 3 ay önce üst mahkemeye yaptığı bu itiraz başvurusu sonuçlandı. Üst mahkeme Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasına izin vermeyerek takipsizlik kararı verdi.

Adalet Bakanlığı, baba Süreyya Karabulut’un şikayet dilekçesinde talep ettiği Cem Garipoğlu’nun mezarı açılsın isteği reddedildi.

17 yaşındaki Münevver Karabulut 3 Mart 2009’da, Cem Garipoğlu tarafından Bahçeşehir’deki villada vahşice katledilmişti. Cem Garipoğlu, 197 gün sonra avukatı tarafından polise teslim edilmişti. Garipoğlu’nun tutuklandıktan 5 yıl sonra Silivri Cezaevi’nde intihar ettiği söylenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx