Otomobil Alacaklar Dikkat: Yeni Zamlar Yolda!

Ülkemizde devam eden fiyat artışlarına bir yenisi daha eklenmek üzere. İddialara göre, sıfır otomobillere yeni bir zam daha yapılacak. Detaylar haberde.

Ülkemizde en ucuzu ortalama 500.000 TL karşılığında satılan sıfır otomobillere yeni bir zam daha kapıda.

Son zamanlarda yaşanan döviz kurundaki artış nedeniyle yapılacak olan fiyat artışının çok yakında başlayacağı iddia ediliyor.

Önümüzdeki haftalarda yüzde 3’lük bir artışla bayilere yansıyacak zamlar için seçimden sonra da devam edeceği söyleniyor.

Nisan ayı itibariyle ellerinde araç olmadıklarını söyleyen ünlü bayii yöneticileri, Mayıs’ta gelecek ilk sevkiyatların ardından maliyetlerin artacağını belirtiyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gülan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gülan:

Markalar henüz kur artışını fiyatlara yansıtmadı. Ancak bir yandan kur artarken bir yandan piyasada para bulmanın maliyeti de arttı. Fiyatlara yansıyacaktır. Markaların yüzde 2 ila yüzde 3 arasında zam yapacağını öngörüyoruz. Olağan dışı bir baskı olmadıkça markaların kur artışını fiyatlara yansıtmak için mayısı bekleyeceğini tahmin ediyoruz. Seçim öncesi temkinli zam yapacaklarını ve otomobil fiyatlarının haftaya yaklaşık 3 arasında artacağını öngörüyoruz. Zaten markalarda fazla stok da yok.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sıfır otomobillere gelecek olan zamlar seçimden sonra nasıl bir hal alacak? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir