Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (18 Ağustos…

Ya beni aldatırsa?

Paylaş

Ya beni aldatırsa?

28 yaşındayım, 3 yıldır kız arkadaşımla ilişkiye giriyoruz. Kız arkadaşım doymak bilmiyor, bazen günde 3 ya da daha fazla kez cinselliği yaşıyoruz. Evlenmeyi düşünüyoruz ama ya ben ileride bu kıza yetemezsem ve o da beni aldatırsa?

CEVAP

Değerli okurum, tatlı dilli, güler yüzlüysen, tadına baktığın bir şeyi ona da uzatıyorsan, bencilliklerinden arınmış, paylaşımcı bir ortam yaşamda arada bir saçını, elini okşuyorsan, beğenmediğin yerleri ve yönleri yüzüne vurmuyorsan, çok değil ama biraz kıskanıyorsan, saçını yaptırmış ya da boyatmış, makyaj yapmış, farkına varıyorsan kadınlar asla ihanet etmezler. Ayrıca böyle olumlu koşullarda hiçbir kadın salt cinsel duygulara takılıp kocasını aldatmaz.

Nasıl zevk alırım?

Paylaş

Nasıl zevk alırım?

36 yaşında, 2 çocuk annesiyim. Eşim 40 yaşında. Zevk almıyorum, mastürbasyon yapmak zorunda kalıyorum. Ben artık vajinal birleşmeden zevk almak istiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Sevgili okurum, eşle uyumlu olup fantezileri devreye sokarak, karşılıklı heyecan duymanız gibi faktörler bu işte rol oynar. Ancak klitoris orgazmı bütün kadınlar yaşayabilir. Birleşme sırasında her iki yapı kullanılabilir; klitoris ve vajinal. Eşinle bu konuya konuşman bence doğru olan. Önünüzde çok uzun yolunuz var. El ele çözüm arayarak, daha açık konuşarak birbirinize yardımcı olabilirsiniz diye düşünüyorum.

Neden sertleşmiyor?

Paylaş

Neden sertleşmiyor?

20 yaşındayım. Henüz cinsel deneyim yaşamadım. Eskiden porno film seyrederken bile penisimi kontrol ederdim. Bir sevgilim var. Beş aydır kız arkadaşımla sıradan konuşmalar yaparken bile sertleşme oluyor, zevk suyu geliyor. Sonrasında da ağrı oluyor. Ne gibi bir sorunum var? Doktora gitmeye gerek var mı?

CEVAP

Değerli çocuğum, herkesin istediği bir şeyi sen dert haline getirmişsin. Doktorluk bir işin yok. Enerjin ve libidon çok. Yapacağın şey; kız arkadaşınla konuşurken biraz sanat, biraz politika, biraz ülkenin durumu, ekonomi, pandemiden bahsetmek. Üç aya kalmaz kuşunun önüne yem de döksen nazlanır. Dengeleri sen kur.

Neden kan yoktu?

Paylaş

Neden kan yoktu?

Ben 30, eşim 28 yaşında. Cinsel organımın boyu 12 santim. İlk gecemizde kanama olmadı. Sebebi nedir? Cinsel ilişkiden sonra spermler eşimin cinsel organından geri geliyor, neden?

CEVAP

Değerli okurum, doğalı ve normali budur. Vajinanın bitimi kapalıdır. Orada rahim boynu var. Yani meni içerilere akmaz. Sadece spermler yumurtayı döllemeye gider. Eşinin kızlık zarı esnekti, bu onun doğal yapısı. Geriye keyifle birlikte olmak kalıyor.

Nasıl büyütebilirim?

Paylaş

Nasıl büyütebilirim?

18 yaşındayım. Penisimin boyu 13 santim. Büyütmek istiyorum. Doğal yolla nasıl büyütebilirim?

CEVAP

Büyütemezsin çocuğum. Bu sana yeter. Hiç merak etme, eşine de yeter. Yeter ki ne yeter. Ama kullanmasını bilirsen yeter.

Küçük buluyorum

Paylaş

Küçük buluyorum

21 yaşındayım. Cinsel organım 10 santim. Küçük olduğunu düşünüyorum. Ben ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ne yapacaksın, ne bileyim. Hiçbir şey yapmayacaksın. Kendine uygun bir eş bulduğunda organ da iyi çalışırsa sorun yaşayamayacaksın.

Sevgilim hamile mi?

Paylaş

Sevgilim hamile mi?

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik, korundum. Ama kız arkadaşımın bu tarihe kadar adet görmesi gerekiyordu. Karnında şişlik varmış ve sanki adet görecekmiş gibi hissediyormuş. Ben yine de çok tedirginim. Acaba sevgilimin hamile kalma olasılığı var mı?

CEVAP

Değerli okurum, şu anda bu bir hissetme sorunu. Nedense ben de kız arkadaşınla aynı şeyi hissediyorum. Üstelik hissetmekten başka yapacağımız bir şey yok, elimizden bir şey gelmez. Bekleyiver 15-20 gün, olmazsa test yaptırırsınız.

Gebe kalır mıyım?

Paylaş

Gebe kalır mıyım?

Bir ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdim, kızlık zarım yırtıldı. Adet günüm 10 gün geçti, hâlâ adet görmedim. Acaba zar yırtıldığı için mi adet görmüyorum ya da hamile miyim?

CEVAP

Sevgili yavrum, anlattıklarına bakınca ihtimal çok zayıf. Psikolojik bir durum yaşadığını düşünüyorum. Biraz daha bekle. Gerekirse bir test yaptırabilirsin.

Kan vardı

Paylaş

Kan vardı

18 yaşında kızım. Üç gün önce sevgilimle ilişkiye girdik. Eve gittiğimde iç çamaşırımda kan gördüm. Acaba kızlığım bozulmuş mudur?

CEVAP

Sevgili yavrum, sanırım zarın zedelendi. Bozuldu demeye dilim varmıyor ama ‘Atı alan Üsküdar’ı geçmiş.’

Pişman oluyorum

Paylaş

Pişman oluyorum

18 yaşındayım. Kız arkadaşımı çok istiyorum. Onunla birlikte olduktan sonra pişman oluyorum. Aradan 1 hafta geçince yeniden isteklerim artıyor. Bu neden kaynaklanıyor?

CEVAP

Değerli okurum, işin doğasından kaynaklıyor. Acıkınca yemek yiyorsun, doyduktan sonra o iştah kapanıyor ve de yiyemiyorsun. Taa ki yeniden acıkıncaya kadar. Kız arkadaşın konusundaki pişmanlık toplumsal değerlerle ilgili olarak yaşanıyor. Kendini yargılama, orta noktayı bul.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Traktör tarlayı süremiyor

70 yaşındayım. Eşim ve ben köyde yaşıyoruz, traktörüm artık tarlayı süremiyor. Karım da traktörümün tamir edilmesini ve tarlasının ekilip biçilmesini istiyor. Hocam ben ne yapmalıyım? RUMUZ: KÖYLÜ ARKADAŞ

CEVAP

Değerli yaştaşım, ihtiyar delikanlı! Ne yaştadır, ne başta. Ne şundadır, ne bunda. Köylü arkadaşım, arayan Mevlasını da bulur, helvasını da. Senin traktörün bakıma ihtiyacı var. Dıştan boyası, cilası dökülmüş. Acaba motorda bir sorun var diye düşünüp bir baktırsak? Köyde yaşamak da kolay iş değil hani. Bazı insanlara göre hiç durmadan çalışmak demek. Oysa senin gibi niceleri her gün tarlayı sürüyor. Traktör de öfkesini, onlardan değil ekinden alıyor. Sana sağlam reçete vereceğim, traktör yola devam edecek.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

İki yıldır sertleşmiyor

Son 2 yıldır sertleşme sorunu yaşıyorum. İsteksizlik de var. Doktora gittim, tahlil yaptırdım, her şey normalmiş. Stresten olduğunu söylüyorlar. Ama sertleşme sorunum devam ediyor, partnerimle ilişkiye giremiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, doktor ama ne doktoruna gittin? Adi hırsızlık suçu için, işçi mahkemesine gidilmez ama değil mi? Doktor ne desin? Bir isim bulacak, elinden kurtulacak. Stresin bile yok belki ama doktor teşhisini koymuş. Yavrum, adamı öldü sanmışlar. Doktor öldü raporu vermiş. Tabutta giderken adam dirilmiş. Başını kaldırmış “ben ölmedim” demiş. Cemaatin sözcüsü “Arkadaş elimde kapı gibi rapor var, sen ölüsün, gerisi bizi ilgilendirmez” demiş, adamı diri diri gömmüşler. Okurum, şimdilik bu kadar. Hele sen biraz dinlen. Zamanı gelmek üzere hemen evlen. Sorun çıkarsa, çözüm hekimlerden.

Kan gelmedi

Paylaş

Kan gelmedi

19 yaşındayım, 1 yıldır nişanlı bir kızım. Nişanlımla uzun zamandır ilişkiye giriyoruz. Geçenlerde tam olarak birlikte olduk ama benden kan gelmedi. Yalnız kasıklarımda çok şiddetli ağrılar hissettim. Acaba neden?

CEVAP

Sevgili okurum, kastın kendini. Doku sıkı. Adam aceleci, biraz da acemi. Zamanla alışıp öğreneceğinizi umuyorum. Mutluluğun ilk temelleri bu ilişkilerle atılır. Sıradan bir hastalıkta bile doktora gidiyorsunuz ama yaşamınızı ve aile mutluluğunuzu etkileyecek konularda bire bir yardım almamanızı ve bilgilenmemenizi anlamıyorum. Burada erkeğin de aceleciliği söz konusu olabilir. Bu aynı tabakta iki kişinin yediği yemektir.

GÜNÜN SÖZÜ

Kimse kimsenin rızkını yemez. Malı götüren de hırsızım demez. H.D.

haydar dümen cinsel sağlık