Psikoloğa Ne Zaman Gidilir?

Psikolog ihtiyacı hayatın her anında karşımıza çıkabilmektedir. Tam olarak ne zaman gidileceğine ise sizin karar vermeniz gerekmektedir. İnsanlar, hayatlarından veya kendilerinden memnun olmadıklarında ve bu konuda bir şeyler yapmaya motive olduklarında, yani terapistle ilişki kurmaya motive olduklarında bir ruh sağlığı uzmanına gitmelidir. 10 kişiden 8’i terapiye ihtiyaç duyar, dokuzuncusu zarar vermez. On kişiden biri gerçekten terapiye ihtiyaç duymaz çünkü böyle mükemmel ebeveynlere sahip olduğu için yeterince şanslıdır. Online psikolog hizmeti ile evimizden de seanslara katılabilirsiniz.

Psikolojik Desteği Ne Zaman Almalıyım?

Sorunlar ortaya çıktıkça hayatın sorunlarıyla tatmin edici bir şekilde uğraşırlar. Ama dışarıdan yardım almak istiyorsanız, doğru terapisti seçerken kendi sezginizi ve mantığınızı kullanmalı ve gitmelisiniz. Bazı insanlar olmak istedikleri yere ulaşmak için yıllarca terapiye ihtiyaç duyarlar. Bu kişiler çocukluklarında istismara/travma geçirmiş olabilir. Kişilik bozuklukları veya şizofren gibi akıl hastalıkları olabilir. Oldukça iyi işleyen ancak gerçek sorunları olan ve yardımı hak eden bireyler psikoloğa vakit kaybetmeden başvurmalıdır. Etik bir terapist, sizin için iyi olmayan bir şekilde terapiye bağlanmanıza izin vermez

Herkesin stresli anları olur ve bazen üzgün hisseder. İki hafta veya daha uzun süre devam eden değişiklikler endişe kaynağı olabilir. Aşağıdaki gibi uzun süreli değişiklikler fark ederseniz online terapi yardımcı olabilir:

  1. Umutsuzluk

Üzüntünün aksine, umudun kalmadığını veya değersiz olduğunuzu hissetmek bir depresyon belirtisidir. Umutsuz düşünceler, geleceğin olmadığı veya asla mutlu olamayacağın endişesi gibi şeyleri içerebilir. Durumunuzu iyileştirmek için motivasyonsuz hissedebilirsiniz.

  1. Sürekli endişe

Küçük dozlarda endişe normaldir. Ancak her zaman kötü bir şey olacağından endişeleniyorsanız, hayattan zevk almanızı engelleyebilir. Bu gibi durumlarda karın ağrısı ve baş ağrısı gibi fiziksel belirtiler de ortaya çıkabilir.

  1. İlişkinizdeki çatışmalar

Birçok tetikleyici olaylar evliliğinizi veya ilişkinizi zorlayabilir. Örneğin, çocuk sahibi olmak veya para konusunda anlaşamamak. Çoğu insan çift ​​terapisi almak için çok bekler. Ancak açık fikirli ve doğru bir terapistle ilişkinize saygıyı ve güçlü iletişimi yeniden kurabilirsiniz.

Bunun gibi durumlarda veya psikolojik durumumuzu test etmek için psikoloji testleri yaptırmak için bir uzmana danışabilirsiniz.