Trabzonspor’dan Fenerbahçe’ye gönderme

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak “Kulübümüz, bu dönem itibariyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun kurulduğu 1923 yılından bugüne kadar uzanan 100 yıllık müddette kazandığı 28 Türkiye Şampiyonluğu’nun karşılığı olan beş yıldızlı logo kullanımını hayata geçirmiştir. Pahalı paydaşlarımız olan tüm basın yayın kurum ve kuruluşlarından, Kulübümüzün bu kararına hassasiyetle yaklaşmalarını; armamızı mecralarında aşağıda yer alan formuyla kullanmalarını rica ediyoruz.” tabirlerini kullanarak 5 yıldızlı logonun kullanılmasını talep etmişti. 

Bu açıklama toplumsal medya üzerinde büyük yankı uyandırırken Trabzonspor ‘dan flaş bir cevap geldi. Süper Lig ‘in başlamasına az bir müddet kala kadrolar hazırlıklarını sürdürürken toplumsal medyada rekabet şimdiden başlamış durumda. Ligin son şampiyonu Trabzonspor sosyal medya hesabından Fenerbahçe’ye flaş bir göndermede bulundu. 

Bordo Mavili grup toplumsal medya tabirlerinden şu sözlere yer verdi:

Taraftarlarımızdan gelen ağır sorular üzerine bilgilendirme: “Armamızdaki ulu yıldızımızı denetim ettik, hâlâ yerinde. Merak etmeyin, içiniz ferah olsun şampiyon ekibin taraftarı.”