Ünlü Borsa Duyurdu: Bu 18 Altcoin Sepete Eklendi!

Seyşeller merkezli kripto para borsası OKX, rezerv kanıtı sistemine (PoR) 18 altcoin eklediğini duyurdu. Kısa süre önce gelişmiş kriptografik ZK-STARK yükseltmesini tamamlayan borsa, bu doğrultuda rezervlerini çeşitlendirmeye gidiyor.

OKX, rezerv kanıtı sistemine (PoR) 18 altcoin ekledi

zk-STARK, son zamanlarda kripto topluluğunun dikkatini çeken teknolojilerden biriydi. OKX tarafından benimsene teknoloji, Blockchain alanındaki gizliliği ve ölçeklenebilirliği ciddi ölçüde geliştiriyor. Bununla birlikte, borsaların rezerv kanıtının (PoR) iyileştirilmesinde önemli bir rol oynadı.

OKX, yakın tarihli bir duyuruda, zk-STARK teknolojisini tanıtarak PoR’daki en büyük yükseltmeyi yaptı. Bu kapsamda, borsanın rezerv sistemine 18 yeni altcoin daha ekleniyor…

OKX, Proof of Reserves (PoR) sisteminde önemli bir sıçrama yaptı. Borsa, kısa süre önce zk-STARK sıfır bilgi teknolojisinin entegrasyonunu duyurdu. Böylece, kullanıcıların borsa ödeme gücünü bağımsız olarak doğrulamasını ve varlıklarının OKX rezervleri tarafından desteklendiğini doğrulamasını sağlıyor. En son PoR raporu, Bitcoin, Ethereum ve USDT’de Ocak 2023’ten bu yana %39’luk bir artışa işaret eden 10,4 milyarı dolar gösterdi.

OKX, rezervlerine bu 18 altcoin’i ekliyor

OKX’in etkileyici rezerv oranları, BTC için %103, ETH için %103 ve USDT için %103 ile güçlü bir ödeme gücü seviyesini ortaya koyuyor.

Buna ek olarak OKX, rezerv kapsamını genişleterek kullanıcılarının ek 18 altcoin doğrulamasını sağlayarak toplam kapsanan coin sayısını 21’e çıkardı. Bu hamle, OKX’in kullanıcılara benzersiz şeffaflık sağlamaya olan bağlılığını yansıtıyor. Listeye eklenen yeni altcoin’ler arasında USDC, XRP ve DOGE, SOL, OKB ve APT yer alıyor. DASH, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, OKT, PEOPLE, TON, TRX ve UNI listeyi tamamlıyor.

OKX Ticari Başkanı Lennix Lai şunları söyledi. “Rezerv Kanıtı, şeffaflığı göstermenin ve ödeme gücünü garanti etmenin vazgeçilmez bir yoludur. Ayrıca, bir bütün olarak sektörde kullanıcı güveni ve itimadı oluşturur. OKX, söz konusu olduğunda kripto alanına liderlik etmeye kendini adamıştır.”

Rezerv Kanıtı (PoR), borsaların müşteri mevduatlarını karşılamak için gerekli fonları tuttuğunu ispatlar. Geçmişte, PoR denetimleri genellikle manuel, zaman alıcı ve hatalara açıktı. Zk-STARK teknolojisi, PoR sürecini otomatikleştiriyor. Ayrıca, işlemleri kolaylaştırarak bu soruna oyunun kurallarını değiştiren bir çözüm sunmaktadır.

Zk-STARK nedir?

zk-STARK, Sıfır Bilgi Ölçeklenebilir Şeffaf Bilgi Argümanı anlamına gelir. Eli Ben-Sasson, Iddo Bentov, Yinon Horesh ve Michael Riabzev tarafından 2018 tarihli bir makalede SNARK’lara alternatif olarak tanıtılan sıfır bilgi kanıtlama sistemidir.

Zk-SNARK’ların en iyi bilinen örneği, kripto para işlemlerini korumada kullanılmalarıdır. Zcash, zk-SNARK’ların ilk yaygın uygulamasıdır.

Kriptokoin.com olarak zk-STARK teknolojisini kullanan StarkWare’in airdrop planlarına bu yazıda yer verdik.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*