AK Partili gençlerden bebek katili İsrail’e tepki

Gerçekleştirilen destek yürüyüşüne AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ülkü Efe Demirhan, AK Parti Ankara Milletvekilleri ve binlerce genç katıldı. AK Parti Ankara İl Başkanlığı önünde toplanan teşkilat mensupları hazırladıkları branda afiş ve dövizlerle Sıhhiye Abdi İpekçi Parkına Doğru Yürüdü. Yürüyüş öncesi basın açıklaması yapan AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ülkü Efe Demirhan, “Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır.” şeklinde konuştu.

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ülkü Efe Demirhan, “1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekim’den bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur. Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, Israil tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır. 41 km uzunlukta 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyon insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır. Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz; Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zülme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır.” diye konuştu.

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından eli kanlı katil İsrail devleti tarafından yaşanan soykırıma karşı Filistinli Müslümanlara destek yürüyüşü düzenlendi.

“İSRAİL BİR KEZ DAHA TARİHE ADINI KARA LEKE İLE YAZDIRMIŞTIR”

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ülkü Efe Demirhan yaptığı basın açıklamasında, “1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekim’den bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur. Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, Israil tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır. Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dâhil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya girmiştir.” dedi. 

“NETENYAHU HÜKÜMETİ SOYKIRIM SUÇU İŞLEMEKTEDİR”

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın itidal çağrısında bulunduğunu hatırlatan Demirhan, “Sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan Israil, ne yazık ki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir. 41 km uzunlukta 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyon insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum, İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır.” İfadelerini kullandı.

“BU VATANIN GENÇLERİ İNSAN HAKLARI İHLALLERİNİN DİMDİK KARŞISINDADIR”

Demirhan şöyle devam etti:

“AK Gençlik olarak bu vahşete ve bu katliamlara ‘Say Stop’ demek adına geçtiğimiz Cuma günü Starbucks markasının İsrail’e verdiği desteği göz önünde bulundurarak AK Parti Gençlik Kolları mensubu 30 bini aşkın gençle birlikte tüm il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak protestomuzu gerçekleştirmiş, AK Parti Gençlik Kolları olarak ‘Say Stop’ demiş ve işgalci İsrail’in masum kanına doymayan alçak saldırıları son buluncaya kadar ‘Say Stop’ demeye devam edeceğimizi bildirmiştik. Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır. Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz; Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zulme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır. Türkiye’nin ötesinde, bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK gençlik olarak ‘Daha Adil Bir Dünya’ diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirtiyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx