Asgari ücretli için özel TOGG modeli geliyor! İşte çıkış tarihi ve fiyatı

ALİ AYDIN/GÜNBOYU

Bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulan yerli ve milli TOGG’un, ön satışın hemen akabinde yıl sonuna kadar 20 bin adet teslim edilmesi bekleniyor.

Peki asgari ücretle çalışanlar ne zaman TOGG alabilecekler?

TOGG’un temel amacı bilindiği üzere, gelir seviyesi düşük olan vatandaşlara da son model araçlara binebilme imkanı sağlamaktı.

Ancak ilk model çıktığında bu mümkün olmadı.

TOGG T10X 1.5 milyona yaklaşan fiyatıyla belli bir kesime hitap edebildi.

TOGG’un İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gürcan Karakaş’ın verdiği tarihten itibaren, asgari ücretle çalışan, gelir seviyesi belli bir düzeyin altında olanlar da rahatlıkla TOGG model araçlara binebilecekler. Nasıl mı?

Mevcut SUV modelin yanına B SUV, Sedan ve bir de HB kasa eklenecek. İşte buradaki HB kasa büyük oranda gelir seviyesi normalin altında kalan kesime hitap edecek.

Elbette bu otomobilin menzili ve sunduğu özellikleri de fiyatına göre daha makul olacak.

Herkesin rahatlıkla satın alabileceği HB TOGG modeli ise muhtemelen T10X modelinde olduğu gibi uç seviyelerde bulunan özellikleri olmayacak.

T10X modelinde bulunan, 360 derece kamera sisteminden tutun da navigasyon ve multimedya sistemine kadar birçok özelliği taşımakta.

HB TOGG Otomobilin menzili de muhtemelen TOGG T10X kadar uzun olmayacaktır. Genel beklenti bütçe dostu modelin 300 km’lik bir menzile sahip olması yönünde. Elbette bunu bekleyip göreceğiz.

Son olarak TOGG’un İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gürcan Karakaş’ın otomobilin 2028 yılında üretim bandına gireceğini dile getirdi.

Son olarak otomobilin 2028 yılında üretim bandına gireceğini de hatırlatalım. En azından Gürcan Karakaş tarafından dile getirilen bütçe dostu modelin çıkış tarihi bu yöndeydi.

Otomobilin fiyatının ise güncel parametrelerle 500 bin TL civarında olacağı bekleniyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx