Bitcoin fiyatı Binance’te 2.700 dolara kadar geriledi: CZ’den açıklama gecikmedi

Investing.com – Kripto piyasasının en büyük kripto para birimi Bitcoin, bugün Binance’te 2.700 dolara kadar düştü. Dakikalık grafiğe yansıyan bu görüntü, birçok yatırımcıyı şaşkınlığa uğrattı.

Hafta sonuna yaklaşılırken kripto piyasaları Bitcoin ve Ethereum önderliğinde yönünü yukarı çevirdi. Bitcoin fiyatı, son 24 saatlik zaman diliminde %3 değer artışıyla 27.300 dolara kadar yükselirken gün içi işlemlerde 27.000 dolar sınırında yatay kaldı. Ethereum, dünden bu yana daha hızlı yükselirken 1.688 dolara kadar yükseldikten sonra son saat itibarıyla 1.640 dolardan alıcılı buluyor.

Piyasadaki talep artışına bağlı olarak işlem hacimlerinde de yükseliş kaydedilirken piyasanın en yüksek işlem hacmine sahip borsası Binance’in Bitcoin vadeli işlemlerinde kısa bir süre 2.700 dolar fiyatı görüldü.

Yatırımcılar arasında kısa sürede gündem olan bu olayın ardından borsanın CEO’su Changpeng Zhao X üzerinden açıklama yaptı.

CZ, X hesabı üzerinden olayın teknik bir sorun olduğunu söyleyerek bunun dizin kökünden kaynaklı yeni kodlardan kaynaklandığını söyledi. Zhao, verilerin eski haline döndürülerek sorunun düzeltileceğini dile getirirken bunun 1 – 2 saat sürebileceğini söyledi. Bu açıklamanın öncesinde CZ, BTC/USDT grafiğiyle ilgili bir sorun olduğunu söylemişti. Diğer yandan mevcut durumdan platforma bağlı API’ların etkilenmediği belirtildi.

Piyasa katılımcılarını şoke eden bu görüntüde sevindirici olan açık pozisyonu olan kişilerin herhangi bir zarar durdurma ya da marj çağrısı gibi olumsuz bir durumla karşılaşmamasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx