CHP’de aday mesaisi sürüyor: Muğla ve Antalya açıklanabilir

ANKARA – CHP’nin aday belirlemek için toplanacak Parti Meclisi’nden önce bir araya gelen MYK üyeleri, PM’ye sunacakları adayları netleştirmeye başladı.

Buna göre Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak PM’ye sunulmasına karar verildi.

BÖCEK’E PM’DE İTİRAZ GELEBİLİR

Antalya’da anketlerde az farkla diğer aday Ümit Uysal’ın önünde olan Muhittin Böcek’i PM’ye sunmaya karar veren MYK üyelerinden bazıları PM’nin bu isme itiraz edebileceğine dair öngörülerini iletti.

İSTANBUL İLÇELER AÇIKLANABİLİR

CHP MYK, İstanbul’un çok sayıda ilçesinin adayını da PM’ye sunmak üzere netleştirdi. Şişli’de Emrah Şahan, Beşiktaş’ta Rıza Akpolat, Bahçelievler’de Gülizar Emecan’ın aday olarak iletileceği öğrenildi.

ADIGÜZEL ÖNERİLDİ AMA ÇEKİNCELER VAR

Ataşehir için eski MYK üyesi Onursal Adıgüzel’in önerileceği iddia edilirken bu isme dair çekincelerin iletildiği ifade edildi.

YAVAŞ’A YAKIN ÖZARSLAN MAMAK’TA KABUL GÖRMEDİ, FORMÜL ARANIYOR

Öte yandan Mamak’la ilgili tartışma da yürütülen MYK’de Mansur Yavaş’a yakınlığıyla bilinen eski İYİ Partili Mesut Özarslan’ın adaylığının Mamak ilçe örgütü tarafından kabul görmediği, bunun için bir formül arandığı kaydedildi.

TEKİRDAĞ VE HATAY’IN DA OLDUĞU BAZI KENTLER YENİDEN DEĞERLENDİRMEYE ALINDI İDDİASI

Öte yandan Tekirdağ için daha önce açıklanan eski milletvekili Candan Yüceer, Hatay için daha önce açıklanan mevcut belediye başkanı Lütfü Savaş, Konyaaltı için açıklanan Cem Kotan ve Mezitli için daha önce açıklanan Ahmet Serkan Tuncer’in isimlerinin yeniden değerlendirilmek üzere MYK’da konuşulacağı iddiası kulislere yansıdı. Parti Sözcüsü Deniz Yücel, devam eden toplantının ilk bölümünde böyle bir konunun gündeme gelmediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx