Estetik krizi büyüyor… İngiliz anneden Türk doktorlara suçlama

20 yaşındaki İngiliz Morgan Ribeiro’nun bu ay başında Türkiye’de geçirdiği zayıflama ameliyatı sonrası hayatını kaybetmesi, İngiltere’de “Türkiye’deki estetik ameliyatların güvenilirliği” ile ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Kiloları yüzünden zor günler geçiren genç kız, mide ameliyatı için Türkiye’yi tercih etmiş ve 2500 sterlin ödemişti. ÜAmeliyat sonrası ükesine dönerken yolda rahatsızlanarak Sırbistan’da bir hastaneye kaldırılan Ribeiro, burada hayatını kaybetmişti.

Genç kızın annesi Erin Gibson, Türkiye’deki estetik klliniğini “kızının parasını alıp onu ölüme terk etmekle” suçladı. Daily Mail gazetesine konuşan acılı anne, kızının ameliyattan sadece üç gün sonra taburcu edildiğini ve enfeskiyon sonucu hayatını kaybettiğini söyleyerek “Hiçbir anne benim yaşadığım acıyı yaşamamalı” dedi.

Türkiye’deki ameliyatta cerrahın hata yaptığını savunan Gibson, “Böyle zor bir ameliyattan hemen sonra onu taburcu etmemelilerdi. Parasını alıp kızımı ölüme terk ettiler. Bu insanlar durdurulmalı. Sadece gençlerimize bir hayal satıyorlar” diye konuştu.

Ribeiro’nun erkek arkadaşı ise Türkiye’deki doktorların ameliyatın riskleri konusunda yeterli bilgi vermediğini öne sürdü.

İngiltere’nin olayla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi.

Türkiye’deki kozmetik ameliyatları bir süredir İngiltere’de tartoşma yaratıyor. Bazı İngiliz hastaların Türkiye’de geçirdikleri ameliyatlar sonrası ölmesi İngiltere hükümetini de harekete geçirmiş, yetkililer Türkiye’yle temasa geçeceklerini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx