Fenerbahçe’den Galatasaray’ın Açıklamalarına Zehir Zemberek Yanıt

Galatasaray, dün oynanan Sivasspor deplasmanında alınan 1-1’lik sonucun ardından, karşılaşmanın hakemi Zorbay Küçük’ün kararlarını değerlendirmek ve gündemdeki sorunları tartışmak amacıyla Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un katılımı ile bir basın toplantısı düzenleneceğini açıklamıştı.

Bugün yapılan değişiklik ile toplantıya Galatasaray Yönetim Kurulu’ndan farklı isimler ve Başkan Dursun Özbek de katılırken, toplantıda yapılan açıklamalara Fenerbahçe’den zehir zemberek yanıt geldi.

Sarı-lacivertli kulüp, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Galatasaray Spor Kulübü’ne Çağrımızdır” ifadesi ile şu açıklamayı yayınladı:

“FENERBAHÇEMİZİN BÜYÜKLÜĞÜNÜN GÖSTERGESİDİR”

Kendileri için her şey yolunda iken ‘itidal çağrıları’ yapıp ilk puan kaybında
“Sportif AŞ Başkanvekili’nin basın toplantısı yapacağını” duyuran rakibimiz, bugün bir sürprizle Başkanı ve İkinci Başkanının da yer aldığı, üç kişilik -geniş katılımlı- bir basın toplantısı düzenlemiştir.

İlgili toplantının tek odağının, algıların tek hedefinin, ısmarlama sorular soran yönlendirilmiş basın mensuplarının tek paydasının Kulübümüz olması, Fenerbahçemizin büyüklüğünün göstergesidir!

Toplantı boyunca ilk cümleden son cümleye dek neredeyse her söylemlerinde gerçekleri çarpıtan, konuları saptıran, kendilerini akıllı ve tüm kamuoyunu konulardan bihaber zanneden bu yaklaşıma daha önce defalarca kez şahit olduk.

“KENDİLERİNİ TERAZİYE BEKLİYORUZ”

Bu vesileyle samimi olduklarını görmek ve tüm kamuoyuna da bunu göstermelerine fırsat vermek adına kendilerine uzun süredir pek çok kez yaptığımız çağrımızı yineliyoruz:

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak tüm hakem kararlarını, sadece bu sezonla sınırlamadan geride kalan dönemleri de kapsayacak şekilde, istedikleri kanalda, istedikleri gazetecilerin istedikleri sorularıyla tüm ülkemizin gözü önünde konuşmaya dördüncü kez davet ediyor; kendilerini teraziye bekliyoruz.

Kulübümüzü altı boş söylemlerle sürekli itham edenlerin, bu çağrımızı tarihi bir fırsat olarak değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda Fenerbahçe’nin duruşunu ve rakibimizin tutumunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Saygılarımızla,”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx