Geceleri hangi saat aralığında uyanıyorsunuz? Gece uyandığınız saat duygusal durumunuzu (ve sağlığınızı) ortaya çıkarır

Öncelikle uyanma nedenlerini belirlemek önemlidir; ancak bu şekilde sorunu çözebilir ve sonunda sağlıklı uykuya kavuşabilirsiniz. Aşağıda uyku bozukluğunun olası nedenleri yer almaktadır.

23.00-01.00 arası uyanmak: Benlik saygısı sorunları
Bu dönemde uyanmak, kişinin kendisine ve başkalarına karşı aşırı eleştirel olması anlamına gelir. Bir başka olası neden de sevilen birindeki hayal kırıklığıdır. Bu durumda heyecan verici durumu bir kenara bırakmak, ona karşı tutumunuzu yeniden gözden geçirmek ve kişisel gelişim kitapları okumak önemlidir.
Fizyoloji hakkında konuşursak, böyle bir uyanış zamanı, yağlı yiyecek, kahve tüketimini azaltma ve sigarayı bırakma ihtiyacını gösterir. Bu safra kesenizin düzgün çalışabileceğinin ve geceleri rahatsız edilmeyeceğinin garantisidir.

01.00-03.00 arası uyanma: Suçluluk ve öfke
Çin geleneksel tıp doktorlarına göre bu dönemde uyanmak suçluluk ve öfke duygularının göstergesidir. Öfke, işteki hararetli tartışmalardan dolayı birikmiş olabilir ve bu aşırı duygu, uykunuzu etkiler. Nedenlerini anlamak ve düşüncelerinizi sıraya koymak önemlidir.
Bu saatte uyanmak karaciğer sorunlarına işaret edebilir. Toksinlerle baş edemeyebilir, daha sağlıklı beslenmeli ve alkol alımını azaltmalısınız.

03.00’den 05.00’a kadar uyanmak: Keder ve üzüntü
Bu saatte uyanmanın nedeni keder ve üzüntü olabilir. Sevilen birinin ölümü, ilişkilerin bozulması ve diğer zor deneyimler tüm vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Deneyimlerinizi sevdiklerinizle paylaşmak, teselli bulmak ve yaşam sevgisini yeniden bulmak önemlidir.
Fizyolojik açıdan bakıldığında bu sırada akciğerlerimiz tüm vücudu oksijenle doyurur ve aynı zamanda toksinlerden de kurtuluruz. Bu nedenle, öksürerek uyanırsanız diyetinizi değiştirin ve temiz havada daha fazla zaman geçirmeye çalışın.

Sabah 05.00’ten 07.00’e kadar uyanmak: Hayatta sıkışıp kalmak
Kendini kaybetme, dönüm noktaları, hayattaki durgunluk bu dönemde uyanışlara yol açıyor. Güne neşeli bir şeyle başlamak önemlidir: En sevdiğiniz müziği dinleyin veya zihninizi temizlemek için meditasyon yapın. Ayrıca günün eylem planını da yapabilirsiniz.
Bir başka olası neden ise kolonla ilgili problemlerdir. Şu anda tuvalete gitme isteği normaldir. Vücudunuzu unutmayın, daha fazla su için.

Kolay sorun çözümü
Geceleri tam olarak saat kaçta uyandığınızı bilmiyorsanız, yazmak için yatağınızın yanında kalemli bir not defteri bulundurun. Uyanmanın tam zamanını belirleyerek bu soruna en uygun çözümü bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx