Maç öncesi kan gövdeyi götürdü… Messi tribüne koştu… Martinez arbedenin içine dalarak polisi durdurmaya çalıştı

Arjantinli stoper Lisandro Martinez, Brezilya polisinin, Çarşamba günü Maracana Stadı’nda 2026 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika elemeleri başlama vuruşu öncesinde tribünlerdeki Albiceleste taraftarlarına vurmasına tepki gösterdi.

Olay, india.com’da yer alan bilgilere göre, her iki takımın da İstiklal Marşları ve diğer maç öncesi ritüellerini tamamlamasının ardından, her iki takımın taraftarları arasında kanlı bir çatışma yaşandı.

MESSİ TRİBÜNLERE KOŞTU

Arjantinli taraftarların Brezilya polisi tarafından darp edildiğini gören Lionel Messi ve takım arkadaşları, kalabalığı sakinleştirmek için tribünlere doğru koştu. Maçın başlama saati de aynı sebepten dolayı 30 dakika gecikti.

EMİLİANO MARTINEZ ARBEDEYE DALDI, POLİSİ ENGELLEMEK İSTEDİ

Arjantin milli takımı kalecisi Emiliano Martinez, tribünde gerçekleşen olaylar üzerine arbedenin içine daldı. Polisin tribündeki taraftara vurmasını engellemeye çalışan Emiliano Martinez , Brezilya polisine tepki gösterdi.

LISANDRO MARTINEZ’DEN BREZİLYA POLİSİNE TEPKİ

Öte yandan Manchester United futbolcusu Lisandro Martinez de hayal kırıklığını dile getirmek için Instagram’da paylaşım yaptı:

“Brezilya polisinin yaptıklarını görmek çok yazık! Peki bu nasıl mümkün olabilir? Bu sahneleri daha ne kadar görmemiz gerekiyor? Her zaman aynı (Brezilya’da)”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx