Süper Kupa’nın oynanacağı tarihle ilgili yeni iddia

Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa finalinin sürüncemede kalıp malzeme yapılmaması ve bu maçın Arap pazarına satılan yayın hakkı yüzünden ocak ayı içinde oynanması planlanıyor. Ligin de bir hafta kaydırılması bekleniyor.

Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde 29 Aralık’ta oynanması planlanan ancak ev sahibi ülkeyle yaşanan kriz sonrasında ertelenmek zorunda kalan Galatasaray-Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa Finali’nin ne zaman oynanacağı merak konusuydu.

Pazartesi günü Riva’da toplanan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, maçın ocak ayı içerisinde oynanması için düğmeye bastı. Siyasi bir boyut kazanan kupa finalinin sürüncemede kalıp daha fazla malzeme yapılmasını istemeyen TFF, bu maçın yayın haklarını sattığı MENA Bölgesi (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) yayıncılarıyla da sorun yaşanmaması adına böyle bir adım atma kararı aldı.

EURO 2024 nedeniyle 19 Mayıs’ta bitecek ve zaten fazlasıyla sıkışık olan takvim bir hafta kaydırılacak. İlerleyen aylarda bu ertelenen maçlar hafta içine konulacak.

Süper Lig’in logosu değişiyor

Türk futbolu kaos üzerine kaosla boğuşurken, TFF logo derdine düştü.

Aylar önce çalışması başlanan ve Ocak sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı görkemli bir gece ile Süper Lig’in logosunu değiştirmeyi planlayan TFF, yaşanan krizlere rağmen bu adımından vazgeçmedi. TFF’nin geleceği belli olmadığı için logonun akıbeti de merak konusu. (Sözcü)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx