Uzman Sarı Açıkladı! 2024’te Bu Üç Yatırım Aracı Ön Planda Olacak

2023 yılını geride bırakırken, BİST 100 endeksi yeni yılın ilk işlem gününde 7542 puandan açılışı yaptı. Bunun yanında güne yükseliş ile başlayan bir diğer yatırım aracı ise altın oldu.

Piyasada durum böyleyken, 2024 yılında yatırım araçlarının seyrine yönelik değerlendirmede bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı, borsa ve altının yanında gümüşün getiri oranını artıracağını vurguladı.

Haber 7’ye konuşan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Şirin Sarı, gram altının 2023’te yüzde 85’e yakın değer kazandığını hatırlattı. 2024’te gram altının enflasyon üzerinde bir getiri sağlayacağını öngörülürse, altında değer kazanımının yüzde 30’larda olacağını aktardı.

“2024’TE BORSA, ALTIN VE GÜMÜŞ ÖN PLANA ÇIKACAK”

Dolar/TL’nin 30-35 bandına yükselmesinin borsaya yükseliş olarak yansıyacağını belirtti. 2024’te borsa, altın ve gümüşün ön plana çıkacağına işaret etti.

Ons altındaki yükselişin gümüşü destekleyeceğini bildirdi. Gümüş fiyatlarının altın fiyatlarından daha hızlı bir ivme göstereceğini aktardı.

“BORSADA 10 BİN PUAN SEVİYELERİ GÜNDEME GELEBİLİR”

Borsaya gelen yabancı yatırımcının daha istenen düzeyde olmadığını dile getiren Sarı, kredi derecelendirme kuruluşlarının 2024’te not artışlarına başlayacak olmasının yabancı yatırımcıyı borsaya çekeceğini söyledi.

Uzman Sarı, borsanın 8 bin puanın üzerine kalıcı olduğu sürece hızlı bir şekilde yükseleceğini aktardı.

Yeni yılda borsada 10 bin puan seviyelerinin gündeme geleceğine işaret etti. Bu haftaki kapanış seviyesinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek 6 bin 800 – 7 bin 200 puan aralığının alım için fırsat olacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx